Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Rezerwaty

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Udany wieczór kolęd PDF Drukuj Email

Wśród wykonawców pieśni bożonarodzeniowych znaleźli się:  zespół „Echo” z Adamowa, Ania Doroszyńska, Chór Męski Parafii Krynki, „Brodowianki”, Ola i Iza Zawłockie ze scholi parafialnej, zespół „Jarzębina”, „Seniorzy a także duet Ania Doroszyńska i Andrzej Murzyn z gimnazjum  Krynkach. Niektóre kolędy publiczność zaśpiewała wspólnie z artystami. Śpiewakom akompaniowali: Tomasz Margula,  Szymon Pocheć oraz Marek Basa. Na zakończenie zaśpiewała Kamila Bernaciak z Brodów. Artystka studiuje w Lublinie. Tam też zdobyła III miejsce w konkursie  pieśni romantyków niemieckich. Kamila  przygotowała scenariusz koncertu oraz recytowała fragmenty wierszy o tematyce bożonarodzeniowej.

Program wieczoru był tak przygotowany, by zarówno młodzież jak i osoby nieco starsze mogły znaleźć utwory w swoim stylu. Po raz pierwszy orkiestra dęta zaprezentowała aranżacje znanych kolęd. Na piąte z kolei spotkanie bożonarodzeniowe, zorganizowane przez Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach przybyło znacznie  więcej osób niż w zeszłym roku. Ks. kan.  Andrzej Sasin podziękował organizatorom spotkania i artystom, oraz zaprosił wszystkich na przyszłoroczny wieczór kolęd.

 

 


Galeria zdjęć:


 


Zapraszam do wysłuchania kolęd w wykonaniu Chóru Męskiego Parafii Krynki.
Oprawa muzyczna - Szymon Pocheć.


"Bóg zawitał w ludzkim ciele"

 

"Dlaczego dzisiaj"

 

"Bracia, patrzcie jeno"

 

"Nie było miejsca"

 

"Niechaj będzie głośno wszędzie"

 

"Przystąpmy do szopy"

 

"Serce, duszo stój"

 

"Zeszliśmy się bracia"

Poprawiony: poniedziałek, 04 stycznia 2010 15:06
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.