Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Na sygnale Strażackie soboty (zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Strażackie soboty (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   

osp-brody-zebranie-sprawozdawcze-wojt-marzena-bernat-10mZakończyły się zebrania sprawozdawcze w Ochotniczych Strażach Pożarnych na terenie gminy Brody. Spotkania w strażnicach w Krynkach, Lubieni, Brodach, Stykowie i Rudzie zorganizowane były w sobotnie popołudnia od 10 stycznia do 7 lutego. We wszystkich uczestniczyła pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody.

W Krynkach, Krzysztof Lipiec – Poseł na Sejm R.P. podziękował strażakom za honorową służbę na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Marek Kaczmarczyk – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach powiedział w Krynkach, że miejscowa jednostka jest najbardziej mobilna spośród wszystkich OSP w gminie. W 2014r. drużyna wyjeżdżała do akcji 75 razy. O dziesięć działań mniej ma na koncie jednostka z Brodów. O drużynie tej komendant powiedział że można na nich polegać. Strażacy w licznym składzie zgłaszają się na akcje. Sprawozdania druhów z Lubieni słuchał Robert Włodarczyk - zastępca komendanta powiatowego PSP. Dziękował jednostce za funkcjonowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która na koncie ma sukcesy na zawodach ratownictwa medycznego. Młodzi druhowie uczestniczą też w zawodach strażackich. W skład drużyny młodzieżowej wchodzi 10 dziewcząt i 12 chłopców. Na zebraniu, do tego grona, przyjęto nowych członków: rodzeństwo Rozalię, Emilię i Borysa Bernat oraz Matyldę Galas. W ubiegłym roku, OSP w Brodach od Agencji Mienia Wojskowego otrzymało samochód terenowy Tarpan Honker. Wymaga on remontu i przystosowania do działań strażackich. Pani wójt Marzena Bernat obiecała wesprzeć strażaków w tej sprawie.osp-stykow-zebranie-straz-gmina-brody-01m

Trzyletni strażak

Zapotrzebowanie na nowy sprzęt pożarniczy zgłoszono także w Stykowskiej jednostce. W tamtejszym zebraniu uczestniczył trzyletni Igor Turek. Jego babcia – Helena Turek na tę okazję uszyła mu nawet mundur. Chłopiec był bardzo grzeczny na zebraniu. Był dumny, że poczuł się strażakiem jak tata. Na spotkaniu w Rudzie, nastąpiła zmiana personalna w zarządzie. Tadeusz Bernaciak – zasłużony prezes OSP zrezygnował z funkcji ze względów osobistych. Strażacy, na jego następcę wybrali Wojciecha Kanię. Podziękowano także druhowi Robertowi Jagle za przekazanie dla jednostki pilarki spalinowej.

Po wysłuchaniu sprawozdania za 2014 rok, strażacy udzielili poparcia zarządom jednostek OSP. Pani wójt Marzena Bernat uważnie wsłuchiwała się w potrzeby jednostek i obiecała wspierać druhów, którzy zawsze są gotowi do służenia mieszkańcom gminy będącym w potrzebie. W spotkaniach brali udział także: Andrzej Pyzik – Zastępca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, Jan Kosiela – prezes zarządu powiatowego Związku O.S.P.R.P., Andrzej Przygoda – szef gminnych struktur Z.O.S.P.R.P., Tomasz Gębura – komendant gminny OSP, Barbara Prokop – dyrektor szkoły w Stykowie oraz radni z poszczególnych sołectw.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Brodach:

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Lubieni: (fot. J. Kucharczyk)

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Stykowie:

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie:

 

Poprawiony: piątek, 13 lutego 2015 10:19
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?