Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Droga do Starachowic będzie naprawiona! (film)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Droga do Starachowic będzie naprawiona! (film) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 16 września 2022 13:13

Zdjęcie uczesrników konferencji prasowej na temat trzech inwestycji drogowych. Wśród nich jech dojazd do Starachowic od strony Lubieni i Lipia.Po wielu latach oczekiwań mamy wspaniałą wiadomość! Dzięki wsparciu finansowemu gminy Brody, realizowana będzie rozbudowa drogi przez las od skrzyżowania z droga Lubienia – Starachowice, przez skrzyżowanie z drogą do Lipia i do ulicy Leśnej w Starachowicach. W dniu 16 września odbyła się konferencja prasowa władz powiatu wraz z przedstawicielami czterech samorządów, których dotyczy ten i inne projekty. W spotkaniu uczestniczyła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody.

Na przebudowę omawianej drogi, powiat Starachowice zdobył ok. 5,3 mln zł dofinansowania z „Polskiego Ładu". Wkład własny tej inwestycji stanowi ok. 166 tys. zł z budżetu gminy Brody (dotyczy części inwestycji w granicach gminy), ok. 242 tys. środki miasta Starachowice i ok. 116 tys. od powiatu starachowickiego.

Marzena Bernat Wójt Gminy Brody oraz Marek Materek Prezydent Miasta Starachowice w czasie konferencji prasowej na temat trzech inwestycji drogowych. Wśród nich jech dojazd do Starachowic od strony Lubieni i Lipia.- poprawimy komfort jazdy i bezpieczeństwo na tym odcinku – powiedział Piotr Ambroszczyk – Starostwa Powiatu Starachowickiego. Marzena Bernat Wójt Gminy Brody podziękowała staroście za złożenie wniosku na dofinansowanie bo jest to inwestycja bardzo długo wyczekiwana w gminie Brody. - Stan tej drogi był taki, że nie można było przejechać nie zauważając że wjeżdża się do Starachowic – powiedział Marek Materek, Prezydent Miasta Starachowice. Andrzej Klimczak – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach, poinformował obecnych, że przy sprzyjających okolicznościach, planuje się odbiór drogi w połowie 2024 roku.

Szkic przebiegu inwestycji - mapa.

Poprawiony: piątek, 16 września 2022 13:36
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!