Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje W Brodach będzie izba pamięci!

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

W Brodach będzie izba pamięci! Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 24 sierpnia 2022 10:05

 Powstanie kolejna atrakcja turystyczna. W spotkaniu z Marzeną Bernat – Wójtem Gminy Brody uczestniczą: Michał Milczarczyk – właściciel firmy wykonującej zadanie, Marcin Góźdź – Sekretarz Gminy Brody, Dorota Dyka – Skarbnik Gminy Brody.W dniu 24 sierpnia, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody podpisała umowę na utworzenie w Brodach izby tradycji i dziedzictwa kulturowego. Znajdować się ona będzie w zabytkowym budynku przy ul. Starachowickiej, koło urzędu gminy.

Jest to idealne miejsce na tego typu działalność. Obiekt wybudowany został w 1840 r. Początkowo pełnił funkcję siedziby zarządcy walcowni i pudlingarni w Brodach. Obecnie, mieści się tam siedziba poczty i lokalnych stowarzyszeń. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną m. in. schody, drzwi, i pomieszczenie przeznaczone na salę historyczną. Zakupione będą także witryny wystawowe, które zapełnia się pamiątkami, lokalnymi ciekawostkami związanymi m. in. ze Staropolskim Okręgiem Przemysłowym. Prace adaptacyjne zakończą się jeszcze w 2022 r.

Zabytkowy budynek jest idealnym miejscem na izbę pamięci. Obiekt wybudowany został w 1840 r. Początkowo pełnił funkcję siedziby zarządcy walcowni i pudlingarni w Brodach. Obecnie, mieści się tam siedziba poczty i lokalnych stowarzyszeń. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną m. in. schody, drzwi, i pomieszczenie przeznaczone na salę historyczną. Zakupione będą także witryny wystawowe, które zapełnia się pamiątkami, lokalnymi ciekawostkami związanymi m. in. ze Staropolskim Okręgiem Przemysłowym.

Kosz zadania według umowy wynosi ok. 160 tys. zł. Działanie prowadzone będzie w ramach projektu pn. "Rozwój potencjału endogenicznego poprzez wykorzystanie walorów turystycznych Zalewu Brodzkiego usytuowanego w Dolinie Kamiennej", które jest współfinansowane ze środków RPO WŚ na lata 2014-2020.

Flaga Rzeczpospolitej Polskiej, Unii Europejskiej, Herb Województwa Świętokrzyskiego i logo Funduszy Unijnych.

Poprawiony: środa, 24 sierpnia 2022 10:24
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!