Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Przeciw brzydkim zapachom z kanalizacji!

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Przeciw brzydkim zapachom z kanalizacji! Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 03 sierpnia 2022 07:20

W dniu 3 sierpnia, w Brodach na ul. Szkolnej rozpoczęła się akcja zamgławiania kanalizacji sanitarnej. Po próbach rozwiązania problemu prostszymi metodami i we własnym zakresie, zlecono wykonanie usługi firmie ACS Polska. W trakcie prac, z mieszkańcami Brodów rozmawiała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Towarzyszyła jej Wioletta Kwiecień - dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brodach.W dniu 3 sierpnia, w Brodach na ul. Szkolnej rozpoczęła się akcja zamgławiania kanalizacji sanitarnej. Po próbach rozwiązania problemu prostszymi metodami i we własnym zakresie, zlecono wykonanie usługi firmie ACS Polska. W trakcie prac, z mieszkańcami Brodów rozmawiała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody

- Dla komfortu mieszkańców zdecydowaliśmy się na zastosowanie metody biologicznej. Jej koszt wyniósł ok. 40 tys. zł – powiedziała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody.

Zamgławianie polega na wprowadzeniu do kanalizacji aerozolu, czyli mgiełki zawierającej dobroczynne bakterie. Są to gatunki tlenowe – w tym podobne do tych występujących w jogurtach oraz beztlenowe. Te mikroorganizmy rozkładają nieprzyjemne zapachy i ograniczają procesy gnilne wywołujące fetor. Dodatkowo, w trzech newralgicznych miejscach zamontowane będą biofiltry. Żyją w nich bakterie żywiące się siarkowodorem, amoniakiem, węglowodorami pierścieniowymi i innymi związkami o nieprzyjemnym zapachu. – Z doświadczenia wiem, że po zamgławianianiu, fetor znika znad kanalizacji i nie pojawia się przez wiele lat W dniu 3 sierpnia, w Brodach na ul. Szkolnej rozpoczęła się akcja zamgławiania kanalizacji sanitarnej. Po próbach rozwiązania problemu prostszymi metodami i we własnym zakresie, zlecono wykonanie usługi firmie ACS Polska. Zamgławianie polega na wprowadzeniu do kanalizacji aerozolu, czyli mgiełki zawierającej dobroczynne bakterie. Są to gatunki tlenowe – w tym podobne do tych występujących w jogurtach oraz beztlenowe. Te mikroorganizmy rozkładają nieprzyjemne zapachy i ograniczają procesy gnilne wywołujące fetor. – powiedział Robert Mierzwiński, dyrektor handlowy ACS Polska.

Kanalizacją sanitarną w gminie Brody zarządza Zakład Gospodarki Komunalnej w Brodach, telefon: 41 271 13 77. Numer alarmowy ZGK: 885 268 254.

W dniu 3 sierpnia, w Brodach na ul. Szkolnej rozpoczęła się akcja zamgławiania kanalizacji sanitarnej. Po próbach rozwiązania problemu prostszymi metodami i we własnym zakresie, zlecono wykonanie usługi firmie ACS Polska. W trzech newralgicznych miejscach zamontowane będą biofiltry. Żyją w nich bakterie żywiące się siarkowodorem, amoniakiem, węglowodorami pierścieniowymi i innymi związkami o nieprzyjemnym zapachu. – Z doświadczenia wiem, że po zamgławianianiu, fetor znika znad kanalizacji i nie pojawia się przez wiele lat – powiedział Robert Mierzwiński, dyrektor handlowy ACS Polska (na zdjęciu trzyma biofiltr).

Poprawiony: środa, 03 sierpnia 2022 13:20
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.