Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje W szkołach praca wre!

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

W szkołach praca wre! Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 19 lipca 2022 13:11

Po wakacjach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dziurowie (zdjęcie z lotu ptaka) będzie mieć odnowioną salę gimnastyczną. Prace remontowe trwają też w szkołach w Adamowie, Brodach, Rudzie oraz Stykowie. Po raz pierwszy, w każdej z placówek prowadzonych przez gminę Brody funkcjonować sale doposażone w nowoczesne sprzęty i urządzenia zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości".W każdej ze szkół prowadzonej przez gminę Brody trwają remonty lub prace konserwatorskie. W te wakacje, w Publicznej Szkole Podstawowej w Dziurowie trwa renowacja parkietu sali gimnastycznej.

W ramach przygotowań do tych prac, w ferie wymieniono część oświetlenia i pomalowano ściany. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubieni modernizowana jest posadzka korytarza parteru. Przygotowywana jest także sala do nauki prac technicznych. W tej Sali znajdować się będą urządzenia i sprzęty zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości".

Ogromna inwestycja w szkolnictwie prowadzona jest dzięki dofinansowaniu z programu „Polski Ład". Obecnie wykonywana jest termomodernizacja budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach oraz Szkoły Podstawowej w Lipiu. W obu budynkach planowana jest wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie docieplenia budynków, modernizacji oświetlenia oraz montażu instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo, w szkole w Krynkach wymieniony będzie kocioł centralnego ogrzewania oraz część pokrycia dachowego.

Prace remontowe trwają też w szkołach w Adamowie, Brodach, Rudzie oraz Stykowie. Po raz pierwszy, w każdej z placówek prowadzonych przez gminę Brody funkcjonować sale doposażone w nowoczesne sprzęty i urządzenia zakupione w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości".

Poprawiony: wtorek, 19 lipca 2022 13:37
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.