Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Mamy ponad 9,6 mln zł z „Polskiego Ładu”!

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Mamy ponad 9,6 mln zł z „Polskiego Ładu”! Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 30 maja 2022 10:42

W Krynkach trwa budowa Centrum Edukacji Społecznej i Zdrowotnej. Teraz z programu „Polski Ład” uzyskaliśmy dofinansowanie na wyposażenie obiektu. Będą tam m. in. , gabinety rekreacyjne, rehabilitacyjne (kinezyterapia, hydroterapia, fizykoterapia, masaże)  tężnią solankową. To będzie "perełka", z której skorzystają mieszkańcy gminy.  Oprócz tego, w ramach „Polskiego Ładu” otrzymaliśmy środki na przebudowę dróg: ul. Akacjowa, Nowa w Brodach, ul. Złota w Dziurowie, Słoneczna w Lipiu, oraz droga Przymiarki – Młynek Osiedle, adaptację istniejącego budynku na potrzeby Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brodach (były budynek „GS”), przebudowa dachu na bud komunalnym na ul. St. Staszica.W Krynkach trwa budowa Centrum Edukacji Społecznej i Zdrowotnej. Teraz z programu „Polski Ład" uzyskaliśmy dofinansowanie na wyposażenie obiektu. Będą tam m. in. , gabinety rehabilitacyjne (kinezyterapia, hydroterapia, fizykoterapia, masaże) tężnią solankową. To będzie "perełka", z której skorzystają mieszkańcy gminy.

Oprócz tego, w ramach „Polskiego Ładu" otrzymaliśmy środki na przebudowę dróg: ul. Akacjowa, Nowa w Brodach, ul. Złota w Dziurowie, Słoneczna w Lipiu, oraz droga Przymiarki – Młynek Osiedle, adaptację istniejącego budynku na potrzeby Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brodach (były budynek „GS"), przebudowa dachu na budynku komunalnym przy ul. St. Staszica w Brodach.

Dobrą wiadomość o dofinansowaniu podała Agatą Wojtyszek – Poseł na Sejm R.P. na spotkaniu w dniu 30 maja br. Marzena Bernat, Wójt Gminy Brody serdecznie dziękowała parlamentarzystce za długoletnie wsparcie dla mieszkańców gminy Brody. - Pani Poseł pomagała nam jeszcze wtedy, gdy pełniła funkcję Wicestarosty Powiatu Starachowickiego – powiedziała Pani Wójt Gminy Brody.

Spotkanie z Agatą Wojtyszek - Posłanką na Sejm R.P. na temat dofinansowania dla samorządów z programu "Polski Ład". Na spotkaniu w dniu 30 maja br. Marzena Bernat, Wójt Gminy Brody serdecznie dziękowała parlamentarzystce za długoletnie wsparcie dla mieszkańców gminy Brody. - Pani poseł pomagała nam jeszcze wtedy, gdy pełniła funkcję Wicestarosty Powiatu Starachowickiego – powiedziała Pani Wójt Gminy Brody. Zdjęcie z profilu Agaty Wojtyszek : https://www.facebook.com/agata.wojtyszek

Poprawiony: poniedziałek, 30 maja 2022 14:48
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.