Na ukończeniu jest budowa ciągu pieszo-jezdnego - tak zwanego łącznika w Kuczowie. Znajduje się on na granicy gmin Brody i Starachowice. Z problematyczną drogą zmagali się poprzedni wójtowie. Dopiero w ostatnich latach udało się doprowadzić do końca formalności geodezyjne i wykupić grunty. Finalnym efektem tych działań jest bardzo potrzebny trakt łączący ulicę Ostrowiecką z ul. Wysoką i ul. Lenartowską w Starachowicach.
Ciąg pieszo-jezdny ma długość ok. 340 mb i zmienną szerokość od 2,7 do 5 m. Na podstwie porozumienia, Gmina Brody pokryje dwie trzecie a Gmina Starachowice jedną trzecią kosztów. – Dziękuję Prezydentowi Starachowic Markowi Materkowi za współpracę przy realizacji tej inwestycji - powiedziała Marzena Bernat, Wójt Gminy Brody.
już w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.
Informacje o plikach cookie
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...