Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Będzie tyrolka na wyspę oraz termomodernizacje budynków (zdjęcia, film)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Będzie tyrolka na wyspę oraz termomodernizacje budynków (zdjęcia, film) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 26 października 2021 07:18

Zdjęcie z wręczenia dofinansowania. Marzena Bernat Wójt Gminy Brody stoi koło Agaty Wojtyszek - Posła na Sejm R.P. oraz Krzysztofa Słonia - Senatora R.P.26 października był ważnym dniem dla rozwoju gminy Brody. Z „Polskiego Ładu" otrzymaliśmy wysokie dofinansowanie na dwa zadania:
1. Budowa zadaszonej wieży widokowej o wysokości ok. 12 m. a z niej zjazd linowy (tyrolka) na wyspę na Zalewie Brodzkim.

Zakupiona będzie także łódź w celu transportu korzystających z tej atrakcji na brzeg. Zostaną wykonane również parkingi o nawierzchni z kostki brukowej na ok. 200 miejsc parkingowych (w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych).
2. Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Lipiu oraz budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach. Planowany zakres prac obejmuje m.in: docieplenie budynków, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację oświetlenia, montaż instalacji fotowoltaicznej a także wymianę kotła c.o..
Na te zadania gmina uzyskała aż 90% dofinansowania (ponad 6 mln zł)! Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. – To że otrzymaliśmy to wysokie wsparcie jest wielkim sukcesem gminy. W dużym stopniu zawdzięczamy go pani Agacie Wojtyszek – Poseł na Sejm R.P. To dzięki jej życzliwości dla naszej gminy rozwija się turystyka oraz możemy przeprowadzić konieczne prace w dwóch szkołach – podsumowała Marzena Bernat, Wójt Gminy Brody.
Dofinansowania przyznano dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach w obecności Posłów na Sejm R.P. Agaty Wojtyszek, Anny Krupki oraz Krzysztofa Słonia – Senatora R.P.

Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody w miejscu, gdzie powstanie wieża widokowa ze zjazdem linowym na wyspę:

Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody stoi wysoko nad lustrem wody Zalewu Brodzkiego, w miejscu, gdzie powstanie wieża widokowa ze zjazdem linowym na wyspę (tyrolka).

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody opowiada o tych planowanych inwestycjach:

Grafika. na tle zdjęcia lotniczego szkic zjazdu na linie (tyrolki) na wyspę oraz napisy: Mamy dofinansowanie! Będzie tyrolka z wieży widokowej na wyspę!!! Będezie też termonodernizacja budynków szkół w Lipiu i w Krynkach.

Zdjęcie samorządowców w tym Marzeny Bernat - Wójta Gminy Brody podczas przyznania dofinansowania z programu "Polski Ład".Zdjęcie samorządowców w tym Marzeny Bernat - Wójta Gminy Brody podczas przyznania dofinansowania z programu "Polski Ład".

Poprawiony: środa, 27 października 2021 06:44
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?