Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Promenada w Rudzie – wygodna i bezpieczna (zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Promenada w Rudzie – wygodna i bezpieczna (zdjęcia) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 02 lipca 2021 12:01

Podsumowanie prac na ul. panoramicznej w Rudzie. W spotkaniu z Panią Marzeną Bernat – Wójtem Gminy Brody uczestniczyli: Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody, Marcin Góźdź – Sekretarz Gminy Brody, Rafał Kucharski – kierownik Budowy z firmy „Budromost-Starachowice”, Tadeusz Serafin – inspektor nadzoru oraz pracownicy Urzędu Gminy Brody: Jacek Wójcik i Sławomir Mąka.Zakończyła się ważna inwestycja na ulicy Panoramicznej w Rudzie. Wybudowano chodnik z barierkami, dwie ścieżki rowerowe z pomalowanymi na czerwono odcinkami wymagającymi szczególnej ostrożności. Nowością w okolicy jest trasa do biegania o długości ok 1,4 km, pokryta syntetyczną warstwą elastyczną. Cała ulica została oświetlona estetycznymi lampami LED.

Omawiana trasa wzdłuż zalewu od strony Rudy ma długość około 3 kilometrów. Teraz o wiele lepiej pełni swoje funkcje komunikacyjne oraz rekreacyjne wraz z pobliskim Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim. W poprzednim roku wybudowano parkingi i zatoczki, które pomieszczą łącznie ok 380 samochodów osobowych. Teraz zadbano o bezpieczeństwo i rekreację w tym miejscu. Od dawna brakowało tu ścieżek rowerowych czy chodnika z prawdziwego zdarzenia. Zanim położono kostkę brukową trzeba było na pewnych odcinkach postawić od strony brzegu mur oporowy z gabionów o łącznej pojemności 132 m3. Zamontowano tu także 544 barierek ochronnych. Zdarzało się, że na ul. Panoramicznej niektórzy kierowcy znacznie przekraczali dozwolona prędkość. Dlatego konieczne było położenie sześciu progów zwalniających. Wielu mieszkańców czy turystów regularnie biega. Dla nich stworzona została prosta trasa wyłożona tartanem, która oddzielona jest pasem zieleni. Wzdłuż drogi ustawiono 28 ławek.

W dniu 2 lipca odbyło się spotkanie na zakończenie inwestycji. - Wykorzystaliśmy wszystkie możliwości tego miejsca i wyremontowaliśmy tę malowniczą trasę. Teraz jesteśmy w pełni gotowi na sezon turystyczny. Zapraszamy nad Zalew Brodzki! – powiedziała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. W spotkaniu z Panią Marzeną Bernat – Wójtem Gminy Brody uczestniczyli: Marcin Góźdź – Sekretarz Gminy Brody, Rafał Kucharski – kierownik Budowy z firmy „Budromost-Starachowice”, Tadeusz Serafin – inspektor nadzoru oraz pracownicy Urzędu Gminy Brody: Jacek Wójcik i Sławomir Mąka.

Poprawiony: piątek, 02 lipca 2021 14:04
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.