Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Intensywne prace nad Zalewem Brodzkim (film, zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Intensywne prace nad Zalewem Brodzkim (film, zdjęcia) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 15 kwietnia 2021 10:55

Zdjęcie w czasie budowy obiektu turystycznego, panorama Zalewu Brodzkiego.Gmina Brody stale rozbudowuje Centrum Turystyczne nad Zalewem Brodzkim oraz otoczenie ulicy Panoramicznej w Rudzie. Obecnie, wiele ekip budowlanych pracuje nad budową chodnika, dwóch ścieżek rowerowych oraz trasy do biegania z nawierzchni elastycznej. Tuż obok parku linowego rozpoczęła się ogromna inwestycja – trwają wykopy pod budynek administracyjny z salą konferencyjną. Na zdjęciu obok widać jaki będzie widok z balkonu tego obiektu turystycznego.

W tak dużym obiekcie zmieszczą się porządne sanitariaty oraz natryski, z których będą mogli skorzystać osoby wypoczywające na parkingu dla kamperów. Będzie też pomieszczenie na kasy i zaplecze administracyjno-gospodarcze dla obsługi parku linowego, placów zabaw i innych atrakcji. Na piętrze przewidziana jest duża sala na szkolenia czy konferencje oraz taras z zachwycającym widokiem na Zalew Brodzki. Budynek zaopatrzony będzie w instalację fotowoltaiczną. Inwestycja jest kosztowna i rozłożona na etapy. Łączna wartość działania wynikająca z umowy wynosi około 1,7 mln zł. Planuje się, że zakończenie budowy obiektu turystycznego nastąpi na początku 2022 roku.

Nowością w okolicy jest taka długa (1,4 km) trasa do biegania wykonana z syntetycznych materiałów. Od ścieżki rowerowej będzie ją oddzielał pas zieleni. Powstaje też bardzo potrzebny chodnik wzdłuż brzegu Zalewu Brodzkiego. To nie koniec tegorocznych inwestycji w turystykę! Wzdłuż ulicy Panoramicznej powstanie także oświetlenie. Będzie się składało z 69 lamp ulicznych z oprawami LED. Dzięki temu Zalew Brodzki będzie oświetlony z obu stron – od Krynek i Rudy. Zakończenie prac wzdłuż ulicy planowane jest przed okresem wakacyjnym.

Poprawiony: czwartek, 15 kwietnia 2021 11:27
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.