Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Zmiana organizacji ruchu nad zalewem (zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zmiana organizacji ruchu nad zalewem (zdjęcia) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 23 lipca 2020 13:30

zmiana-organizacji-ruchu-ruda-stykow-panoramiczna-zalew-brodzki-centrum-turystyczne-minOd 25 lipca zmieniają się zasady ruchu na całej ulicy Panoramicznej. Od mostu w Stykowie do skrzyżowania w pobliżu molo w Rudzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz tonażu pojazdów do 8t. Poza sezonem poruszać się będzie można z maksymalną prędkością 50 km/h.

Ponadto, na obu stronach ul. Panoramicznej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju. Jednak dla odwiedzających zalew i centrum turystyczne, gmina wybudowała siedem parkingów (płatne i bezpłatne) i sześć zatok z miejscami postojowymi. Na tych obiektach zmieści się łącznie aż 380 samochodów osobowych.

 

Wprowadzone zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze. Gminne inwestycje w turystykę nad zalewem ściągnęły tłumy zmotoryzowanych. Do tego niektórzy jeżdżą zbyt szybko. Ogromna ilość parkujących samochodów utrudnia przejazd i sprawia, że miejsce to zamiast sprzyjać spokojnemu wypoczynkowi podwyższa poziom stresu u uczestników ruchu i u wypoczywających.

Zdjęcia parkingów i zatoczek na ul. Panoramicznej:

 

Poprawiony: piątek, 24 lipca 2020 06:59
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.