Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Ruszą prace na dwóch drogach

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Ruszą prace na dwóch drogach Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 10 lipca 2020 09:54

droga-brody-relaksowa-przekazanie-placu-budowy-wojt-marzena-bernat-inwestycje-mW dniu 9 lipca, pani Marzena Bernat Wójt Gminy Brody podpisała umowy na przekazanie placu pod przebudowę dwóch dróg: ulicy Relaksowej w Brodach i ulicy Ogrodowej w Jabłonnie. W terenie spotkała się z radnymi Rochem Kudelskim i Markiem Michalczewskim, którzy dziękowali za rozpoczęcie inwestycji.


Na przebudowę tych odcinków dróg, gmina Brody otrzymała 70% dofinansowania z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W Brodach, oprócz nowej nawierzchni na odcinku ok. 1 km., wybudowany będzie długo oczekiwany chodnik i oświetlenie uliczne. W Jabłonnie położona będzie warstwa mineralno-asfaltowa. Droga o długości ponad 0,4 km. będzie miała też nowe pobocza i odwodnienie.

W spotkaniach terenowych uczestniczył Grzegorz Adamus – przedstawiciel wykonawcy realizującego oba zadania. W Jabłonnie, z panią wójt rozmawiała także pani sołtys Aneta Jankowicz wraz z mieszkankami ul. Ogrodowej: panią Anną Orzeł i Iwoną Orzeł, która należy do Rady Sołeckiej.

 

Spotkanie na ul. Ogrodowej w Jabłonnie:

droga-jablonna-ogrodowa-przekazanie-placu-budowy-wojt-marzena-bernat-inwestycje2-m   droga-jablonna-ogrodowa-przekazanie-placu-budowy-wojt-marzena-bernat-inwestycje1-m

Poprawiony: piątek, 10 lipca 2020 13:26
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!