Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Marszałek Sejmu i wojewoda w gminie Brody (film, zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Marszałek Sejmu i wojewoda w gminie Brody (film, zdjęcia) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Rajmund Gębura   
piątek, 04 października 2019 11:31

marszalek-sejmu-wojewoda-droga-zalew-brodzki-centrum-turystyczne-otwarcie-DSC06054minPodsumowanie przebudowy ulicy Panoramicznej w Rudzie było okazją do przybycia w dniu 3 października pani Elżbiety Witek – Marszałka Sejmu R.P. oraz Agaty Wojtyszek – Wojewody Świętokrzyskiego. W tym samym dniu odbyło się otwarcie centrum turystycznego koło Skał w Rudzie. Zorganizowano festyn, na który przybyło wiele osób chętnych do obejrzenia nowego obiektu.

Na przebudowę ulicy Panoramicznej w Rudzie, gmina uzyskała rządowe wsparcie wysokości ok. 3,2 mln zł. Dzięki tej inwestycji Zalew Brodzki zyskał dodatkowy atut. Z malowniczej trasy o długości ok. 2,5 km i szerokości 6 m korzystają zarówno turyści jak i okoliczni mieszkańcy. Jeżdżę po małych miejscowościach gmin wiejskich i miejskich, bo tu rzadko docierają osoby sprawujące najwyższe urzędu w państwie. Jest to okazja do rozmowy, podzielenia się problemami, z jakimi borykają się takie gminy, jak wasza. Kiedy się współpracuje widać efekty. Państwo wykorzystaliście swoją szansę właśnie dzięki współpracy. Gratuluję tego samorządowcom i dziękuję, że ten odcinek drogi zostaje oddany do użytku mieszkańców – mówiła Elżbieta Witek.

Rządowe wsparcie na drogi
Te drogi są bardzo potrzebne, by po tym parku, który powstał mogły biegać dzieci i dorośli. To piękna gmina, piękny teren, który bardzo się rozwinął w ostatnich latach – mówiła Agata Wojrtyszek – Wojewoda Świętokrzyski. Stawiała gminę Brody jako przykład korzystania z rządowego dofinansowania. Na spotkaniu był także Ryszard Gliwiński – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszystkich gości powitała Marzena Bernat Wójt Gminy Brody oraz radni z przewodniczącym Januszem Adamusem. Pani wójt dziękowała przedstawicielkom władz za ogromne wsparcie finansowe. Dzięki rządowemu dofinansowaniu, w ciągu czterech lat wykonaliśmy wiele inwestycji, w tym ważną drogę po drugiej stronach zalewu – powiedziała Marzena Bernat. Przebudowę ul. Panoramicznej realizowano w trzech latach. Przebudowano drogę o szerokości 6 m i długości ok. 2,5 km. Łączny koszt zadań wyniósł ok. 3,2 mln zł w tym rządowe dofinansowanie stanowiło łącznie ok. 2,4 mln zł.

Turystyczna perełka regionu
Centrum turystyczne wykonane zostało jako pierwszy etap zadania pod nazwą „Rozwój potencjału endogenicznego poprzez wykorzystanie walorów turystycznych Zalewu Brodzkiego usytuowanego w Dolinie Kamiennej. Całkowita wartość projektu wynosi ok. 13,7 mln zł w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 wynosi ok. 5,7, mln zł. Utworzenie centrum turystycznego było pierwszym etapem realizacji projektu. Wykonano park linowy, dwa place zabaw, altanę grillową ciągi piesze, taras widokowy, parking. Przebudowano boisko do piłki plażowej i zakupiono ściankę wspinaczkową. Wykonawcą była firma Drogmar z Ostrowca Św. Prace na tym terenie będą kontynuowane w przyszłym roku. Obecnie trwa drugi etap wspomnianego projektu dotyczący zagospodarowania terenu przed dzwonnicą w Krynkach. Park linowy czynny będzie w soboty i niedziele od 12:00 do 17:15. W bieżącym roku nie będą pobierane opłaty za korzystanie z parku i za opiekę instruktorów. Ze względów bezpieczeństwa, nie będzie można się wspinać w czasie deszczu i po opadach.

W czasie festynu, były tradycyjne stoika piknikowe, bezpłatny poczęstunek i upominki promocyjne. Zabawę prowadził didżej. Z przyczyn niezależnych od organizatora, nie wystąpił zespół Champion. Koncert został przełożony na przyszły rok.

 

 

 park-linowy-centrum-turystyczne-gmina-brody-godziny-otwarcia

 

Poprawiony: poniedziałek, 07 października 2019 15:19
 

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.