Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Piękniej w pobliżu zabytku

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Piękniej w pobliżu zabytku Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 19 lipca 2019 13:53

zabytek-piekne-otoczenie-bruk-krynki-kosciol-gmina-brody-marzena-bernat-wojciech-zdon-budromost-starachowice-minW dniu 18 lipca br. pani wójt Marzena Bernat podpisała umowę na zagospodarowanie terenu przed zabytkową dzwonnicą w Krynkach. W pobliżu kościoła, który jest najstarszą budowlą w gminie wykonana będzie nawierzchnia z kostki granitowej, płyt piaskowca i bruku kamiennego.

Prace pozytywnie wpłyną na wizerunek gminy i znanego zabytku. Inwestycję tę włączyliśmy do wieloletniego planu rozwoju turystyki – powiedziała Marzena Bernat Wójt Gminy Brody. Wartość robót wynosi 650 tys. zł. Oprócz pani wójt, w spotkaniu uczestniczył Jan Kosiela, Sekretarz Gminy Brody, ks. kan. Wojciech Zdon oraz przedstawiciele wykonawcy - firmy „Budromost-Starachowice" sp. z o.o: Ryszard Wojton i Grzegorz Adamus.
Zagospodarowanie terenu stanowi drugi etap zadania pod nazwą „Zagospodarowanie terenu w ramach projektu: Rozwój potencjału endogenicznego poprzez wykorzystanie walorów turystycznych Zalewu Brodzkiego usytuowanego w Dolinie Kamiennej", na które gmina otrzymała dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Zobacz też:

Zalew Brodzki – trwa budowa centrum turystycznego

Poprawiony: piątek, 19 lipca 2019 14:15
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.