Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Raj dla młodych przyrodników (zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Raj dla młodych przyrodników (zdjęcia) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 29 listopada 2017 12:28

sala-ekologiczno-przyrodnicza-szkola-brody-06-minW Szkole Podstawowej w Brodach utworzono pracownię ekologiczno – przyrodniczą. Zakupiono nowoczesne pomoce dydaktyczne i zestawy do doświadczeń. Na ten cel, gmina zdobyła 20 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałe koszty w wysokości 5 tysięcy pokryte zostały z budżetu gminy.

W dniu 29 listopada pani Dorota Margula przeprowadziła jedna z pierwszą lekcji z użyciem nowego sprzętu. Uczniowie IV klasy uzdatniali wodę zanieczyszczoną m. in. ziemią i tłuszczami. Dzieci układały kolumnę filtracyjną i z zainteresowaniem obserwowały jak w urządzeniu gromadzi się czysta woda. Zanim rozpoczęły się zajęcia z nowym wyposażeniem, przeprowadzono szkolenia dla nauczyciela.

W skład wyposażenia pracowni wchodzą między innymi meble szkolne, zewnętrzna stacja pogody, zestaw do badania powietrza, zanieczyszczenia i hałasu, paski wskaźnikowe do badania zawartości ozonu w powietrzu, Miernik prędkości wiatru i temperatury, miernik promieniowania UV, ogniwo paliwowe i wodorowe z modelem samochodu, zestaw fotowoltaiczny z lustrami, model turbiny wodnej, zestaw do badania wody, instalacja do filtracji i uzdatniania wody, pakiet do badania tlenu rozpuszczonego oraz zawartości niektórych jonów w wodzie, paski wskaźnikowe do oznaczania zawartości olejów, krążek Secchiego do określania głębokości i przejrzystości wody, czerpacz wody z profesjonalnym termometrem, zestaw do doświadczeń z glebą i biodegradacją, wskaźniki pH, lornetki, aparat fotograficzny, mikroskop szkolny, mikroskop stereoskopowy, lupy, pakiet do obserwacji leśnych, wagi elektroniczne, wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy, termometr do pomiaru temperatury w cieczach i ciałach stałych, zestaw do testowania minerałów, gry planszowe i tablice edukacyjne, filmy edukacyjne.

wfosigw-kielce-gmina-brody-dofinansowanie-pracownia-ekologiczno-przyrodnicza

Nazwa zadania: Pracownia edukacji ekologiczno - przyrodniczej dofinansowana ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Wysokość dofinansowania z WFOŚiGW w Kielcach: 20 000 zł. Całkowity koszt zadania: 25 000 zł.

 

Poprawiony: czwartek, 30 listopada 2017 09:27
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?