Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Historia Broszura "Śladem nieznanych wydarzeń Powstania Styczniowego w gmine Brody"

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Broszura "Śladem nieznanych wydarzeń Powstania Styczniowego w gmine Brody" PDF Drukuj Email

broszuraM-okladkaW załączniku poniżej zamieszczamy do pobrania broszurę pod tytułem "Śladem nieznanych wydarzeń Powstania Styczniowego w gminie Brody", opracowaną przez Rajmunda Gęburę i Grzegorza Bernaciaka, napisaną w ramach zrealizowanego  w bieżącym roku przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brodach projektu "Śladem nieznanych wydarzeń Powstania Styczniowego w Gminie Brody", dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra". Honorowy patronat nad projektem sprawuje Wójt Gminy Brody Marzena Bernat.

W ramach projektu odbył się w sierpniu br. pokaz grupy rekonstrukcyjnej "Świętokrzyskie Stowarzyszenie Historyczne GROT Oddział Powstańczy 1863", dwa wykłady wygłosił historyk dr Krzysztof Gębura, odbyła się wystawa zdjęć autorstwa Rajmunda Gębury i wydana została ta broszura.


KLIKNIJ TUTAJ ABY POBRAĆ BROSZURĘ

 

 

 

 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz