Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Gospodarka odpadami Opłata za śmieci bez zmian

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Opłata za śmieci bez zmian PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   

wywoz-smieci-gmina-Brody-harmonogram1-minPo Nowym Roku nie wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Rozstrzygnięty został przetarg na odbiór i utylizacje odpadów w 2017 roku. Wygrała go ta sama firma co poprzednio - ATK Recykling z Radomia. Nie zmieni się wysokość opłat za wywóz śmieci.

W przypadku selektywnej zbiórki odpadów, stawka dla gospodarstw jednoosobowych wynosi 24 zł za kwartał. Właściciele gospodarstw zamieszkiwanych przez dwie i więcej osób powinni płacić 51 zł za kwartał. Stawki są dwukrotnie wyższe w przypadku osób, które zadeklarowały, że nie będą segregować odpadów. Termin płatności najbliższej raty upływa z dniem 15.03.2017r. Przypominamy, że w ramach opłaty, przed dom można wystawić większą ilość śmieci. Nie ma ograniczenia do jednego pojemnika na gospodarstwo.

Spod posesji wywożone będą także odpady segregowane (papier, plastik, drobny metal), wyeksploatowany sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie, świetlówki, chemikalia, odpady wielkogabarytowe i zużyte opony.Podobnie jak w ubiegłych latach, funkcjonować będzie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Krynkach przy ul. Długiej 3a (baza magazynowa koło strażnicy OSP). Czynny on będzie w poniedziałki w godz. 8.00-16.00 i w piątki w godz. 9.00-17.00. Dostarczenie odpadów warto wpierw zgłosić telefonicznie pod numerem 796-771-272. W 2017 roku wprowadzono możliwość dostarczania do PSZOK-u zbędnych ubrań i tekstyliów. Przeterminowane leki można wrzucać do pojemników ustawionych w ośrodkach zdrowia w Krynkach, Stykowie i Lubieni.
Zobacz szczegółowy harmonogram wywozu odpadów.

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 13:05
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.