Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Gospodarka odpadami Nowe zasady wywozu śmieci

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Nowe zasady wywozu śmieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   

smieci1minWójt Gminy Brody informuje, że od 1 lipca, w gminie Brody obowiązywać będą nowe zasady opłat za wywóz odpadów. Każdy kto będzie prawidłowo segregował śmieci, mniej będzie płacił za ich wywóz. Władze gminy planują, by ta zniżka wynosiła ok. 50%. W grudniu ubiegłego roku Rada Gminy w Brodach podjęła uchwałę regulującą gospodarkę odpadami w gminie. Wynika z niej, że w zamian za uiszczanie opłat, gmina - zgodnie z harmonogramem - odbierze każdą ilość śmieci wystawionych przed posesję.

Co miesiąc wywożone będą odpady niesegregowane oraz surowce wtórne takie jak: tworzywa sztuczne i odpady metalowe (żółte worki); papier i tektura (niebieskie worki). Raz na kwartał odbierane będzie szkło (zielone worki). Raz w roku, sprzed posesji wywożone będą śmieci wielkogabarytowe, niepotrzebne meble, opony oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W kwietniu br. Rada Gminy w Brodach uchwali sposób naliczania opłat.

Przypominamy, że aby uniknąć jednoczesnego ponoszenia opłat na rzecz firmy obecnie odbierającej odpady, konieczne jest wcześniejsze wypowiedzenie umowy z tą firmą. Umowę należy wypowiedzieć na piśmie, w taki sposób, aby jej ważność kończyła się w dniu 30 czerwca 2013r. Z gminą nie będą zawierane nowe umowy w tej sprawie.

Szczegółowych informacji w powyższych sprawach można uzyskać w Urzędzie Gminy Brody pok. 115, lub telefonicznie: 41 271 12 31 (P. Ernest Kumek).


 

Do pobrania:

Poprawiony: piątek, 22 lutego 2013 13:43
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!