Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

"Trzeźwe lato z mamą i tatą" Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 16 czerwca 2009 11:33

mz-DSC04513Około półtora tysiąca osób bawiło się bez alkoholu na rodzinnym festynie, który odbył się 28 czerwca br. w kompleksie sportowo - rekreacyjnym w Brodach. Można było posłuchać dobrej muzyki, wziąć udział w zabawnych konkurencjach sportowych oraz kibicować zawodnikom Międzynarodowego Biegu Ulicznego im. St. Staszica. Znane przeboje muzyki pop, które śpiewał zespól Dexter „rozgrzały" publiczność.


Impreza zaczęła się o godzinie 11:00 Turniejem Piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Brody. Andrzej Przygoda witając zawodników życzył im udanej gry według zasad „fair play". Mecz nabrał tempa zaraz po tym jak wójt kopnął tzw. „pierwszą piłkę". W rozgrywkach, najlepsza okazała się drużyna „Opoka" z Opoczna, na drugim miejscu byli piłkarze „Strojny" z Przymiarek. Trzecie miejsce, rozstrzygnięte przez rzuty karne przypadło zespołowi „Victoria" z Radomiamz-DSC04051a. Puchary zwycięzcom wręczał Wójt Gminy Brody, Przewodniczący Rady Gminy - Jerzy Stąporek, radny Ignacy Cymerys oraz prezesi stowarzyszenia „Rodzina" Ryszard Kutera oaz Sławomir Czarnecki. Obecny był także radny Tadeusz Bernaciak. Do Brodów przybył także Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego - Waldemar Wrona. Jak przystało na rodzinny festyn, towarzyszył mu siedmioletni syn Jakub.

Część artystyczna rozpoczęła się o godzinie 15. Pogoda dopisała. Na festyn przyszło więcej osób niż w zeszłym roku. Publiczność zabawiały zespoły wokalne „Nuta" oraz „Koliberki" ze Starachowic. O miłą atmosferę spotkania dbał konferansjer Jacek Tarnowski. mz-DSC04135Jednym z zadań festynu była promocja dobrej zabawy bez alkoholu. Na organizację tego spotkania oraz inne cele profilaktyki uzależnień, wójt w br. przekazał stowarzyszeniu dotację w wysokości 10 tyś. zł. Na brodzkiej scenie wystąpił były alkoholik - Pan Jurek z Radomia. W jego łatwo wpadających w ucho piosenkach country, zawarte były ważne treści. Śpiewał, że życie wygrywa ten, kto zdecyduje się walczyć z nałogiem. Mówił, że dopiero gdy przestał pić , jego życie „nabrało smaku", zaczął doceniać jego uroki i czuje się szczęśliwy. W trakcie festynu nagrodzono uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem "Stop uzależnieniom i przemocy".  Najlepszą okazała się praca wykonana przez trzy  dziewczyny z klasy IIc gimnazjum w  Rudzie. Wśród pięciu nagrodzonych, aż cztery plakaty zostały wykonane przez uczniów  gimnazjum w  Rudzie. Laureaci otzrymali nagrody rzeczowe.
mz-DSC04360 Całe rodziny kibicowały zawodnikom biorącym udział w Międzynarodowym biegu ulicznym im. St. Staszica, pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Zobacz listę zwycięzców biegu.
W biegu wziął udział także znany aktor Jacek Domański. Grał w filmach takich jak: „Na dobre i na złe", „Kryminalni", „Człowiek z Marmuru",„Sara", „Dancing w kwaterze Hitlera" , oraz wielu sztukach teatralnych. Pracował w Teatrze Narodowym. Zapytany dlaczego przyjechał do Brodów, odpowiedział że chętnie uczestniczy w takich zawodach. Uważa, że bieganie jest dobrym antidotum na złe samopoczucie, które każdego czasem dotyka. Życie przemija i trzeba korzystać z okazji do spotkania ciekawych ludzi - także w Brodach. mz-DSC04442

Ciekawy program rozrywkowy zaprezentował Teatr Muzyczny „Nad Kamienną". Inną atrakcją festynu były akrobacje paralotniarza z Ostrowca. Spadochron z silnikiem wylądował na murawie boiska. Dzieci mogły skorzystać z karuzeli, nadmuchiwanych zamków czy wspinaczki po linie. Nieco starsi uczestnicy zabawy strzelali do tarczy z karabinów używanych w paintballu. Rozegrano zawody w podnoszeniu ręką 10-cio kilogramowego odważnika. Jurorem był dawny ciężarowiec i jednocześnie prezes Stowarzyszenia "Rodzina" - Ryszard Kutera. Konkurencję wygrał Mariusz Wiśniewski z Radomia. Ciężarek podniósł aż 86 razy. Najlepszą drużyną w konurencji "wywijadło", czyli skakanka rodzinna - okazała się rodzina Filipowskich. W koszykóce zaś najlepsi byli Madysiowie z Brodów. Tak zwane narty letnie założyła drużyna "Victoria" z Radomia zwycieżając w tej konkurencji. Rywalizowano także w odbijaniu "kapek". Mistrzem w tych zawodach okazał się Michał Zdziech.

Odbył się także pokaz motocykli. W ogłuszającym hałasie „gumę palił" właściciel harleya z najsilniejszym produkowanym w Ameryce silnikiem. (Pojemność: dwa litry, moc: 150 koni mechanicznych). Gwiazdą wieczoru w Brodach był zespół "Dexter". Artyści wykonali znane przeboje muzyki pop. Duetowi udało się wciągnąć do zabawy większość widzów.

Od lat w gminie Brody organizowane są dwa ważne festyny: „Trzeźwe lato z mamą i tatą" (na początku wakacji) oraz „Lato nad Kamienną" (zawsze 15 sierpnia). Czerwcowy festyn wypadł świetnie, czy to wrażenie przyćmi „Lato nad Kamienną"? Andrzej Przygoda powiedział, że na tę okazję przygotowanych jest wiele atrakcji. Przyjadą także znani artyści. Zapraszamy 15 sierpnia do Brodów!

mz-DSC04280

 

Festyn „Trzeźwe lato z Mamą i tatą" zorganizowało: Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Rodzina" z Brodów; Ludowy Klub Biegacza „Rudnik" oraz Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach.


Galeria zdjęć:

 

Poprawiony: poniedziałek, 13 lipca 2009 13:53
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.